Aura-soma – barevná terapie

Možná je to právě poprvé, co se setkáváte s tématem aura-somy. Nebo možná, že jste přece jen už někdy zaslechli něco o barevných lahvičkách s názvem Equilibrium, což znamená rovnováha, stejně jako Balance, jedno z původních pojmenování. Ale co to vlastně je aura-soma ?
V překladu to znamená světlo a tělo. Jedná se o barevnou terapii, která pomáhá najít příčinu našeho problému, pomáhá nám objevit a rozpustit příčiny bloků, hlubokých bolestí a nalézt rovnováhu v nás samotných. Jedná se o energii barev, rostlin a minerálů pro rovnováhu těla a ducha.
Lahvičky aura-somy přinášejí jeden obrovský dar. Vybíráte je očima,  aniž byste o barvách věděli více a zároveň sami sobě vybíráte lék pro svoji duši.
Naše podvědomí totiž dobře ví, na co jsme v současné chvíli připravení a jaký problém je vhodné řešit.

aura-soma

Feng shui a aura-soma jsou mezi sebou provázány zajímavým způsobem. Aura-soma nám pomáhá lépe poznat sebe samotného a učí nás plně využívat své schopnosti. Feng-shui nám zase umožňuje uspořádat si svůj prostor a žít tak ve větším souladu se svým nitrem. Oba systémy přinášejí inspiraci a sílu zevnitř i zvenčí a pomáhají nám tak v procesu růstu na mnoha úrovních.
Aura-soma není novým systémem, ale dávnou moudrostí pro novou dobu, podobně jako feng shui.

Léčba aura-somy spočívá v pravidelném čerpání vitální energie barev z lahviček Equilibrium, které jsme si zvolili.  Equilibrium může být aplikována přímo na kůži po jejím protřepání, ale léčebné účinky se projeví i tehdy, když se na ně  jen díváme, nebo když se nacházíme v jejich přítomnosti. Člověk cítí, jak  do něj proudí životní energie ve chvíli, kdy ji potřebujeme. Nevyzpytatelné vlastnosti lahviček Equilibrium zůstávají pro mnohé záhadou.

Léčivé procesy lze podpořit barevnými směsmi, kterým říkáme pomandery a kvintesence. V pomanderech je 49 bylin a jejich množství je v různých kombinacích. Zatímco  u lahviček Equilibrium rozhoduje barevná kombinace, u pomanderů a kvintesencí zejména jejich vůně.
Aura-soma a její produkty se dají použít i v oblasti, kde bydlíme nebo pracujeme. Mohou se tak stát cenným pomocníkem pro povzbuzení či omezení energie čchi v místnosti. Aura-Somu pak můžeme považovat za „medicínu prostoru“, jak píše Hanni Reichlin-Meldegg, autorka knihy Aura-Soma a feng-šuej.